Londýn, London, Londres, Londra

Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábava

Cestovanie do Londýna

Ak sa rozhodneš navštíviť túto významnú metropolu Európy, pripravili sme pre teba túto podstránku, ktorá ti prezradí všetky dôležité informácie o tom ako sa môžeš bezpečne dostať do Londýna. Potom si nezabudni pozrieť napríklad aj podstránky, ktoré sa venujú ubytovaniu v Londýne či stravovaniu.

Autobusom do Londýna

Vzhľadom na rýchlosť je autobusová doprava do Londýna prehliadaná, avšak cenovo je dostupnejšia ako napríklad letecká či vlaková doprava. Autobusy do Londýna je možné nájsť aj na Slovensku a to nielen s odchodom z Bratislavy, ale aj iných miest.

Autom do Londýna (stopom do Londýna)

Kvôli prehusteným londýnskym uliciam sa neodporúča cestovať autom do Londýna. Dnes sa totiž riadenie auta v Londýne považuje za extrémny šport. Navyše netreba zabudnúť na taký malý fakt, že v Londýne sa jazdí v ľavom pruhu. Ak sa rozhodneš stopovať, tak zváž všetky rizika, ktoré stopovanie prináša. Určite bude lepšie, keď budeš mať na stopovanie parťáka. Priamo do Londýna sa asi jedným stopom nedostaneš, ale inak sa jedná o pomerne lacný a rýchly spôsob dopravy.

Ďalšou možnosťou je tzv. zdieľanie auta, kedy jedným smerom chce ísť viac ľudí, ktorí sa navzájom nepoznajú, ale jeden z nich má auto. Stačí sa dohodnúť na nákladoch a dostaneš sa tam, kde chceš. Jedná sa o bezpečnejší spôsob ako je samotné stopovanie, ale už prináša so sebou aj určité náklady.

Letecky do Londýna

Najpohodlnejšie sa do Londýna dostaneš letecky, keďže v okolí mesta je niekoľko letísk (Stansted, Luton, Gatwick, Heathrow a City), pričom let z Bratislavy trvá len niečo okolo dvoch hodín. Navyše z letiska potom nie je problém dostať sa do Londýna. Napríklad spiatočný lístok na vlak z letiska Stansted Airport na Liverpool Street Station v Londýne stojí približne 21 Ł. Všetky letiská nájdeš aj na našej mape Londýna, kde sú označené symbolom lietadla. Na leteckú dopravu je u nás najčastejšie využívaný Ryanair, ktorý odlietava z Bratislavy.

Loďou do Londýna (trajektom do Londýna)

Tento spôsob cestovania je pre našinca dôsť nepravdepodobný, ale ak preň náhodou rozhodneš, tak to nie je problém. Len sa najprv musíš dostať do nejakého európskeho prístavu, kde kotvia trajekty, ktoré sa plavia do Veľkej Británie. Do samotného Londýna sa trajektom nedostaneš, od najbližšieho prístavu musíš pokračovať vlakom.

Vlakom do Londýna

Jedná sa pravdepodobne o najpohodlnejší pozemný spôsob cestovania, ale pravdepodobne najdlhší. Čaká ťa niekoľko prestupov, ich počet sa môže v prípade zlého načasovania vyšplhať k niekoľkým desiatkám. Napriek tomu má tento spôsob cestovania svoje čaro. Ak ti nevadí vyššie spomenuté, určite ho vyskúšaj.

Vyhľadávané frázy:
londyn, london, londres, londra, cestovanie do londyna, autobusom do londyna, autom do londyna, stopom do londyna, letecky do londyna, stansted, luton, getwick, heathrow, city, lodou do londyna, trajektom do londyna, vlakom do londyna


Copyright © 2018 - Londýn, London, Londres, Londra - Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábavaKamNaVikend.eu | Mapa stránky