Londýn, London, Londres, Londra

Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábava

Nákupy v Londýne

V Londýne pôsobí niekoľko významných obchodných centier a nakupovanie viacmenej patrí k životnému štýlu obyvateľov Londýna. Londýn je výborným miestom na nákupy. Obchodné domy na Oxford Street, Regents Street, ako ja obchody v širšom centre sú snom nejednej nákupnej maniačky. Na zľavy však zabudnite.

V Londýne pôsobí množstvo módnych značiek a celkovo sa tu dobre nakupuje šatstvo. Aj preto si tu môžeš zaobstarať napríklad úplne výstredné, normálne, ležérne alebo elegantné šatstvo a to len kúsok od seba. Navyše k takýmto šatám nemáte problém zohnať doplnky v tom istom štýle a farbe. Ak ťa zaujímajú knihy, tak Londým je tvoje mesto snov. Kníhkupectvá v Londýne sú zážitkom nielen pre milovníkov kníh.

Hlavnou londýnskou nákupnou ulicou je Oxford Street. Sídlia tu svetoznáme značky ako Cartier, D & G, Louis Vuitton & Jimmy Choo alebo Versace. Camden Town je zasa známe pre alternatívne značky oblečenia pre mladých. Soho je tiež domovom alternatívneho oblečenia, ale aj alternatívnej hudby. V Covent Garden je plné módnych značiek, podivných obchodíkov a drahého oblečenia svetových dizajnérov.

Neal Street je zasa raj topánok, ale okrem toho je tu aj múzeum Londýnskej dopravy, s tým najlepším obchodom so suvenírmi v meste. Harrods nájdeš v Kinghtsbridge, v Chelsea sú obchody s módou, ale i detským tovarom. Na Regent street pre zmenu nájdeš najväčší sedemposchodový obchod s hračkami - Hamleys. Elektroniku sa oplatí hľadať na Tottenham Court Road, knihy a starožitnosti na Charing Cross Road.

Medzi najslávnejšie londýnske trhy patria tie na Borough, Brick Lane, Greenwich a Portobello. Spittalfields je pre zmenu trh s oblečením začínajúcich dizajnérov, hudby a iných trendy vecí. Lacné lístky na slávne londýnske muzíkaly je možné dostať v stánkoch TKTS na Leicester Square.

Všetky tieto miesta sme vyznačili aj na našej mape Londýna, pričom im patrí symbol zeleného balónika. Ak rozmýšľaš nad tým ako sa v Londýne zabaviť, pozri si našu podstránku Zábava v Londýne. Ak ťa zaujímajú informácie o ubytovaní, neprehliadi podstránku Ubytovanie v Londýne.

BurberryHarrodV HarrodeV HarrodeV HarrodeV HarrodeV HarrodeV HarrodeV HarrodeV HarrodeV HarrodeV HarrodeKnightsbridgeVýklad v LondýneVýklad v LondýneVýklad v Londýne

Vyhľadávané frázy:
londyn, london, londres, londra, nakupy v londyne, knihkupectva v londyne, oxford street, londynske muzikaly, stanky tkts, leicester square, mapa londynu, zabava v londyne, ubytovanie v londyne


Copyright © 2018 - Londýn, London, Londres, Londra - Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábavaKamNaVikend.eu | Mapa stránky