Londýn, London, Londres, Londra

Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábava

Slávnosti a udalosti v Londýne

Keďže Londýn je najväčšou metropolou Európy koná sa tu množstvo veľkolepých slávností a udalostí. Napríklad Londýnsky nový rok začína ohromujúcim ohňostrojom a pouličnou párty na Trafalgar square. Neskôr pokračuje pochodom New Years Day Parade. Deň pred popolcovou stredou sa konajú preteky v prevracaní palaciniek počas behu. Domovom tejto udalosti je známa Covent Garden.

Začiatkom mája sa koná najväčší maratón v Európe - Londýnsky maratón. V strede mája sa zasa koná finále FA Cupu, čo je anglický pohár vo futbale. Jún sa začína sprievodom na počesť narodenín aktuálnej anglickej kráľovnej a o dva týždne na to nasleduje Wimbledon. V júni sa pre zmenu koná London pride, čo je najväčší európsky dúhový sprievod gayov a lesbičiek.

V septembri sa koná Nothing Hill Carnival, ktorý sa koná v uliciach West Endu. Navyše počas septembrových víkendov sa koná Open House, kedy sa otvoria dvere na približne päťsto inak nedostupných budov. Okrem toho sa v septembri koná na južnom brehu Temže Thames Festival. Počas Noci Guya Fawkesa sa ohňostrojmi rozžiari nočná obloha. Táto udalosť sa koná 5. novembra, potom nasleduje sprievod Lord Mayors s plťami, hudbou a ohňostrojom. Na koniec v decembri zasvieti Trafalgar Square svetlom Vianočného stromčeka.

TIP: Zábava v Londýne

Vyhľadávané frázy:
londyn, london, londres, londra, slavnosti v londyne, udalosti v londyne, londynsky novy rok, londynsky ohnostroj, new years day parade, covent garden, londynsky maraton, wimbledon, london pride, nothing hill carnival, west end, open house, thames festival, festivaly v londyne, guy fawkes, lord mayors, trafalgar square


Copyright © 2018 - Londýn, London, Londres, Londra - Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábavaKamNaVikend.eu | Mapa stránky