Londýn, London, Londres, Londra

Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábava

Stravovanie v Londýne

V minulosti sa ľudia o anglickej strave nevyjadrovali veľmi pochvaľne. Dnes je to už lepšie, avšak za kvalitné jedlo si musíš priplatiť. Ak máš hlbšie do vrecka, budeš sa musieť spoľahnúť na fast food ako je McDonald či KFC alebo si kupovať obložené sendviče v Tescu.

V Londýne si treba dávať pozor na turistické pasce, čo sú vlastne miesta, kde sú jedlá zbytočne predražené a zarába sa tu na neznalosti turistov. Väčšinou sa nachádzajú pri tých najväčších atrakciách, samotní Londýnčania odporúčajú vyhnúť sa jedlám, ktoré sa predávajú pod značkou "Steak House".

Keď už však budeš v Londýne, určite vyskúšaj aj medzinárodnú kuchyňu, ktorá tu je hojne zastúpená. Ak máš rád kari, vyskúšaj reštaurácie na Brick Lane. Indické a vegetariánske reštaurácie nájdeš na Drummond Street. Čínsku štvrť najdeš okolo Soho a vietnamskú na Kingsland Road. Ak ťa zaujímajú africké a karibské reštaurácie, zamier si to na Brixton. Arabské a blízkovýchodné reštaurácie pre zmenu nájdeš okolo  Edgware Road.

StarbucksMedzinárodná kuchyňa v LondýneÁzijská kuchyňa v LondýneKórejská kuchyňa v Londýne

V Londýne sa môžeš najesť na každom kroku, takže hladom určite nezomrieš. V poslednej dobe sú medzi turistmi veľmi obľúbené reštaurácie typu All you can eat, čo znamená, že zaplatíš jednorázovo fixnú cenu za jedlo a to bez ohľadu na to koľko z neho zješ. Takéto reštaurácie majú zvyčajne veľmi široký výber jedál, takže je z čoho vyberať. Nezabudni však, že pitie sa väčšinou platí zvlášť.

Nezabudni, že v Londýne je zvykom dávať sprepitné, ktoré väčšinou tvorí 10 až 15% hodnoty tvojej objednávky. Niekedy je už vopred zahrnuté v konečnej cene, čo si najprv radšej over. Bude to buď uvedené na účte alebo v jedálnom lístku. Nezabudni si dopriať kávu zo Starbucks, lebo Everything is awesome!

Vyhľadávané frázy:
londyn, london, londres, londra, stravovanie v londyne, restauracie v londyne, jedlo v londyne, kava v londyne, caj v londyne, londynske restauracie, fast food v londyne, turisticke pasce v londyne, starbucks


Copyright © 2018 - Londýn, London, Londres, Londra - Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábavaKamNaVikend.eu | Mapa stránky