Londýn, London, Londres, Londra

Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábava

Zábava v Londýne

V Londýne sa tešia veľkej obľube kaviarničky, vinárne a hostince. Väčšinou sú označené ako Pub. Najčastejšie sú navštevované počas obeda, kedy sem chodia ľudia zamestnaní v blízkom okolí. Okrem klasických zamestnancov tu nájdeš aj bankárov, burzových maklérov, ale i študentov. Podvečer a večer sú tieto miesta tiež preplnené, pričom ich úroveň zodpovedá ich klientele.

Londýn však patrí k tým drahším mestám aj v prípade zábavy. Napríklad pinta piva stojí okolo 3 Ł. Opäť aj tu platí, že čím ďalej si od centra, tým lacnejšie sa zabavíš. Výnimkou je len západný Londýn, kde sú ceny podobné centru. Luxusné bary a puby sú oveľa drahšie, avšak existujú aj sieťové puby ako Wetherspoons a Scream, ktoré sú pomerne lacné. Cenovo dostupné sú aj niektoré puby siete Sam Smiths. Aj v prípade pubov existujú takzvané turistické pasce, takže vyhni sa pubom okolo najväčších atrakcií.

Nočné kluby v Londýne uspokoja aj tých najnáročnejších. Ak máš rád Drum & Bass, trance a house, tak na svoje si prídeš vo štvrtiach Shoreditch, Farringdon a Hoxton. Nachádzajú sa tu dva superkluby. Tým prvým je Fabric, ktorý je asi najlepší v celom Londýne a druhým je Turnmills. V oboch hrajú tí najlepší dídžeji a vždy sú plné.

West End, konkrétne Leicester square, Piccadilly, Mayfair, je domovom exkluzívnych a drahých klubov. Hrá sa tu hlavne R&B, Hip Hop, Funky alebo House. Chine White, Funky Buddha, Mahiki, Cafe de Paris, Number One Leicester Square a Paper patria k tým najznámejším klubom, čo táto oblasť ponúka. Okrem toho sem často chodia celebrity, možno aj preto sú tu nápoje predražené a do vnútra púšťajú len hostí, ktorí sú na zozname. Na svoje si príde samozrejme aj fanúšik rocku, metalu a nezávislej hudby, stačí mu zájsť do štvrte Camden. Tu za zmienku stoja kluby ako Electric Ballroom, Underworld a svetoznámy Koko.

Určite neprehliadni aj podstránku Slávnosti a udalosti v Londýne. Ak ťa skôr zaujímajú atrakcie, múzeá a pamiatky Londýna, pozri si našu podstránku Atrakcie Londýna. V prípade, že si do Londýna prišiel za nákupmi, neprehliadni podstránku Nákupy v Londýne.

Vyhľadávané frázy:
londyn, london, londres, londra, zabava v londyne, bary v londyne, krcmy v londyne, nocne kluby v londyne, zabava v anglicku, zabava v uk, diskoteky v londyne, puby v londyne


Copyright © 2018 - Londýn, London, Londres, Londra - Atrakcie, múzeá, pamiatky, práca, vianočné trhy, zábavaKamNaVikend.eu | Mapa stránky